zamiast felietonu -15 lat kabaretu Bocian w Chicago


15 lat kabaretu BOCIAN w Chicago

Tylko nieliczni, ale śliczni, widzowie polonijnego kabaretu "Bocian" w Chicago wiedzą, że ten kabaret obchodzi 15-te urodziny i jest możliwe, że na zawsze pozostanie młody. Jako autor kilku tekstów piosenek napisanych dla tego kabaretu, chciałbym przypomnieć czytelnikom o możliwości uczestnictwa w obchodach jubileuszowych. Rok 2012 ogłaszam rokiem aktorów, Ewy Milde i Bogdana Łańko. To ogłoszenie nie wiąże się z żadnymi obowiązkami widzów i mediów. Wystarczy przyjść i popatrzeć jak to się robi dla przyjemności, w czasach, kiedy wszyscy zaczynają pracować tylko dla pieniędzy.
Samo życie napisało tekst dla kolejnego kabaretowego skeczu, a ja spróbuję go przepisać z telepatycznego przekazu jaki codziennie otrzymuję z wnętrza internetowego serwera, czyli odpowiednika dawnej piramidy faraona Cheopsa. Kontakty z tą piramidą stały się na świecie modne i powstały nawet fundacje próbujące odzyskać oszczędności obywateli.
Na tym "pośredniczeniu" z tajemnicami piramid wiele osób w komercyjnych mediach stworzyło dla siebie miejsca pracy i źródło stałego dochodu. Aby pośredniczyć w takich kontaktach nie potrzeba być specjalnie inteligentnym, ani wykształconym, ale trzeba być beztrosko bezczelnym. Ta cecha nie jest jeszcze powszechnie akceptowana, ale szołmeni telewizji komercyjnych doprowadzą cywilizowane narody do takiego "szlifu", że bezczelność i chamstwo będzie na świadectwach maturalnych jako przedmioty obowiązkowe.
Wyobraźmy sobie salę bankietową "Didi", a w niej aktorzy kabaretu "Bocian" przeprowadzają "paneling telepatyczny trzeciego stopnia" z opiekunem ziemi, który aktualnie przebywa w konstelacji Oriona, czyli na meczu piłki nożnej Telewizja - Rząd.
Na rozkładanym fotelu hipnotyzera kładzie się aktorka, grająca rolę medium. Nazwijmy ją umownie panią Lucynką, która "łączy" się telepatycznie z opiekunem ziemi. Nie wnikajmy w szczegóły scenograficzne, prawdziwej "pani Lucynce" nie potrzebny jest stojący obok niej hipnotyzer, ona sama się "hipnotyzuje", bo to lubi.
Zapada cisza na widowni.
Proszę państwa - mówi prowadzący seans - będziemy świadkami rozmowy, która jest transferem "trzeciego stopnia", prowadzonym w stanie głębokiej podświadomości. Pani Lucynka będzie przekazywać nam opinie opiekuna ziemi bawiącego się w rząd, na Orionie.
/ Tu moja uwaga odbiegająca od tematu. Jeżeli myśleliście, że "opiekun ziemi" jest właśnie wybierany na konwencjach partyjnych, to się mylicie. Według pani Lucynki, kolejne wydanie, duplikat opiekuna ziemi, rezyduje na Orionie od zawsze./
Wracajmy jednak do "panelingu". Prowadzący zwraca się do pani Lucynki leżącej na fotelu.
- Pani Lucynko , gdzie pani aktualnie przebywa ?
Medium odpowiada: - jestem w kabarecie "Bocian".
Prowadzący: - ale gdzie pani przebywa jako medium ?
Medium : - jako medium jestem we wnętrzu piramidy finansowej Amber Gold?
Prowadzący: - a kto zbudował tę piramidę ?
Medium: - to jest piramida zbudowana bez zezwolenia faraona panującego na "zielonej wyspie" .
Prowadzący: - a jak tam się możemy dostać ?
Medium : - trzeba wpłacić depozyt, najlepiej wszystkie swoje oszczędności.
Prowadzący: - czy dużo poddanych faraona wpłaciło tam swoje oszczędności?
Medium: - sporo, będzie tych oszczędności około 230 milionów złotych.
Prowadzący: - a gdzie jest miejsce na którym zbudowano tę piramidę?
Medium: - to jest historyczne miasto transformacji, na "zielonej" wyspie sukcesu gospodarczego.
Prowadzący: - czy my, możemy się tam dostać ?
Medium: - można tam dolecieć liniami lotniczymi OLT / Orion Line Transfer /.
Prowadzący: - kto nam może załatwić bilety na tę podróż ?
Medium: - spytajcie o syna faraona, on tam pracował.
Prowadzący: - czy ta piramida finansowa jest solidna ?
Medium: - właśnie się zawaliła, ale zbudowana została na solidnej postawie zaufania społecznego, więc do złudzenia przypominała inne powszechnie stosowane ekonomie najbogatszych państw świata.
Prowadzący: - jak to wydarzenie komentuje nasz opiekun ziemi rezydujący na Orionie?
Medium: - opiekun ziemi jest pod duchowym wpływem fachowca, kapłana kilku faraonów - towarzysza Balcerowicza.
Prowadzący: - a jaką oni mają receptę na zbudowanie trwałej piramidy finansowej ?
Medium: - wszystko prywatyzować, i zadłużać się w bankach pod piramidami.
Prowadzący: - a co z komisją śledczą, której domagali się fellachowie?
Medium: - po konsultacji z opiekunem ziemi rolnej i jednocześnie honorowym prezesem ochotniczych straży pożarnych oddalono groźbę powołania komisji śledczej.
Prowadzący: - czy będziemy dalej zbierać pieniądze na prowadzenie wykopalisk pod piramidą finansową Amber Gold ?
Medium: - wykopaliska po piramidą musimy zawiesić, złoto w niewielkich ilościach zabrały już z piramidy służby specjalne faraona.
Prowadzący: - dzięki opiece naszego opiekuna z Oriona przetrwamy każdy kryzys, dziękujemy pani Lucynce za połączenie telepatyczne z Orionem i zapraszamy do baru w czasie 15-to minutowej przerwy.

PS. Biorąc udział w życiu kabaretowym Polonii chicagowskiej jesteśmy na bieżąco informowani o sytuacji naszej planety i kontaktach naszych znajomych z cywilizacją kosmiczną decydującą o naszym losie.
Jak państwo sami widzicie, życie wyprzedziło kabaret, a aktorzy są teraz tak samo bezrobotni jak reszta pokolenia Amber Gold.
Zapraszamy na jubileuszowe występy kabaretu Bocian w Chicago.
Chętnych do wysłuchania piosenki kabaretu Bocian "komu to przeszkadzało", zapraszamy na stronę < itv południe >. Wysłaliśmy tę piosenkę pocztą.

5 września 2012
www.wojciehborkowski.comdrukuj Wersja do druku