"Twój Ruch" - czyli...


"Twój Ruch" - czyli ruch w "Ruchu Palikota"

W Polsce powstała "nowa" partia polityczna "Twój Ruch", tak twierdzą jej twórcy Janusz Palikot, Hartman i Siwiec, którzy ją anonsują w mediach. Ta nowa partia jest na razie tworem medialnym. Nie wiemy jakie będzie miała poparcie i na ile głosów wyborczych może liczyć w przyszłych wyborach.
Ta nowa partia "trzech liderów" będzie chciała stworzyć formalną reprezentację w polskim sejmie. Zobaczymy ilu posłów dawnego Ruchu Palikota przejdzie do tej partii, a ilu będzie próbowało się schronić w ramionach innych partii politycznych. Po zmianie nazwy partii, posłowie Ruchu Palikota zostali "sierotami" tej partii. Wyborcy wybrali ich jako członków partii "Ruch Palikota", a tej partii już nie ma od niedzieli. Ta partia przeszła do historii. Twórcy nowo narodzonej partii będą próbowali "adoptować" posłów starej partii, jeżeli ci wyrażą zgodę. Zmiany nazwy w połowie kadencji sejmu są zjawiskiem trudnym do zaakceptowania. Wyborcy tej dawnej partii czują się oszukani. Ich nikt nie pytał o zgodę na zmianę nazwy.
Sama nazwa tej partii "Twój ruch" okazała się plagiatem. Nazwa partii Palikota, Hartmana i Siwca jest już używana przez prawicowe stowarzyszenie młodzieżowe, promujące kulturę i działające na rzecz upowszechniania postaw patriotycznych. Do stowarzyszenia tego należy domena - twójruch.net. Od niedzieli tak odmienioną nazwę zyskał oficjalny i działający od lat profil Ruchu Palikota na Facebooku.
Ciekawe, co z tym fantem zrobią panowie Palikot, Hartman i Siwiec?
Prawdopodobnie nie zmienią nazwy partii.
W ubiegłym tygodniu rozdano nagrody Nike 2013.
"Współczesna Polska da się opowiedzieć tylko jako horror"- tak się zaczyna w gazeta.pl relacja rozdania nagród Nike 2013. Nagrodę otrzymała Joanna Bator za powieść "Ciemno, prawie noc".
O nominowanych książkach Adam Michnik powiedział - "widzę w nich taki znak sprzeciwu w stosunku do tego, co wdziera się do naszego życia publicznego. W stosunku do agresji, głupoty, niegodziwości. Są dwie Polski - literatury i religii smoleńskiej".
Adam Michnik wykorzystuje każdą okazję do przyprawienia "gęby" PiS-owi.
Nawet nad trumną Geremka nie mógł się powstrzymać od osobistych wycieczek wobec PiS. W czasie rozdania nagród Nike 2013 Adam Michnik miał powód do osobistej satysfakcji, pani Joanna Bator jest byłą felietonistką Gazety Wyborczej. Czyżby z tej perspektywy "współczesna Polska da się opowiedzieć tylko jako horror".
O innym horrorze dowiadujemy się z serwisu Wyborcza.biz : "Armagedon w funduszu zarządzanym przez Krzysztofa Rybińskiego. Strata 50 procent". Cytuję : "Trwa czarna passa dla posiadaczy jednostek funduszu zarządzanego przez popularnego ekonomistę Krzysztofa Rybińskiego. Eurogeddon od początku istnienia, czyli od lutego ubiegłego roku przyniósł już 50 proc. strat. Rybiński przekonany o nadchodzącym armagedonie gospodarczym utworzył w ubiegłym roku we współpracy z Opera TFI fundusz inwestycyjny, który miał na tym zarobić. - sam inwestuję w spadki na giełdzie, dlatego też postanowiłem polecać produkt, w który sam inwestuję, innym osobom - mówił w rozmowie z Wyborcza.biz w lutym 2012 roku, tuż po utworzeniu Eurogeddonu". - koniec cytatu.
Okazuje się, że teoria nie ma nic wspólnego z praktyką, a teorie ekonomiczne niewiele mają wspólnego z życiem. Nawet najlepszego ekonomistę kładzie na łopatki spekulant. Obecnie panujący nam globalizm nie kieruje się żadnymi doktrynami ekonomicznymi czy społecznymi, a tylko doraźnym zyskiem i lichwą. Zderzenie teoretycznej wiedzy ekonomisty z bezwględną polityką wyrachowanych spekulantów okazało się klęską ekonomisty.
W Polsce szewc nie tylko, że chodzi bez butów, ale się sam puszcza w skarpetkach.

7 października 2013
www.wojciechborkowski.com

drukuj Wersja do druku