Zbrodnia w Las Vegas


Zbrodnia w Las Vegas jako memento
Z apartamentu hotelowego mieszczącego się na 32 piętrze bogaty biznesman Stephen Paddock przez kilkanaście minut strzelał do widzów zgromadzonych na koncercie country music. Przerażająca jest ilość ofiar tego morderstwa popełnionego na zupelnie niewinnych słuchaczach tego koncertu. Kim jest i jakie motywy kierowały tym zwyrodniałym zbrodniarzem? Jak do tej pory nie wiemy zbyt wiele. Media przedstawiają komiksową relację z miejsca zbrodni. W pierwszym dniu po morderstwie pokazywano w telewizji, na okrągło, uciekających ludzi, zupełnie zagubionych i szukających schronienia na otwartym placu, który był miejscem koncertu. Forma relacji przypominała dramaturgią hollywoodzkie horrory, mające wywołać w widzach bezrozumny lęk. Ta potworna zbrodnia, kilkadziesiąt osób zabitych i kilkaset rannych, powinna być ostrzeżeniem, przed zagubieniem relacji między Zbrodnią i Karą wymierzaną mordercy. Proporcje między zbrodnią i karą są w wielu wypadkach całkowicie zamazane. Współodpowiedzialne za ten stan moralnego upadku są media. Filmowe produkcje, codziennie pokazywane w telewizji, składają się z obrazów, których jedynym celem jest epatowanie widza scenami morderstw. Zbrodniarz z Las Vegas wpisuje się w ten filmowy obraz rzeczywistym morderstwem, zrealizowanym przez niego jako "reality show". Telewizja, kino i gry komputerowe, serwowane bez ograniczeń młodym ludziom, sprowadziły śmierć i cierpienie do poziomu pornografii śmierci.
Śmierć w pop-kulturze XXI wieku stała się towarem, wyuzdanym obrazem serwowanym osobnikom niezrównoważonym emocjonalnie. W telewizji rządzi pop-kultura dewiantów, którą zaraża się młodych ludzi i dezorientuje moralnie. Zbrodnia popełniona w Las Vegas jest objawem tej choroby, która rozprzestrzenia się po całym świecie.
Zbrodnia staje się "dyscypliną sportową", a zbrodniarze prześcigają się w ilości ofiar. Zbrodniarze terroryzują cały świat. Każda masowa zbrodnia jest aktem terroru, a zbrodniarz jest terrorystą wymuszajacym na społeczeństwie ograniczenia naszej wolności osobistej. Zbrodnia w Las Vegas jest kolejnym ostrzeżeniem przed straszliwymi skutkami narzucania społeczeństwu reguł gry przez niezrównoważonych emocjonalnie zbrodniarzy, występujących w roli terrorystów politycznych, religijnych, czy też zwykłych psychopatów. Szukajmy wyjścia z tego obłędu, póki jest jeszcze czas na zmiany.
Normalni ludzie nie mogą się stać zakładnikami działań osobników niezrównoważonych psychicznie. Przywrócenie ładu moralnego i obyczajowego staje się obecnie nakazem chwili.